Зелене вино Португальське

Ми всі звикли, що вино буває червоним, білим, рожевим, але існує ще особливий вид вина, що виготовляється у Португалії — зелене вино. Чим викликана така дивна назва? Кольором напою чи може завдяки особливим сортів ягід, з яких воно проводиться? Відразу відзначимо, що сорт винограду не має значення в процесі приготування цього напою.

Зелене вино (читається як «vinho verde») — це молодий ігристий напій із вмістом спирту у своєму складі не більше 13% з кислуватим присмаком. Проводиться в північно-західних околицях Португалії.

Для Португалії даний вид вина — вагома частина з усієї експортної алкогольної продукції. По обороту продажу зелене вино поступається лише Портвейну, який є національним напоєм. Зелене вино почали виробляти ще в 17 столітті. З нього роблять інший відомий португальський напій «Багасейра», а також оцет.

Слово «зелене» означає, що вино ще дуже молоде. Зелене вино не має ніякого відношення до зелених сортів винограду. В Англії це вино називають «New Wine», що більш точно відображає суть цього напою (переклад дослівно: «Нове вино»)

Як правильно пити зелене вино?

Зелене вино п’ють охолодженим до 10 градусів. До нього подають легкі м’ясні закуски або морепродуктів, салати. Має яскраво виражений фруктовий смак, нагадує шампанське, добре вгамовує спрагу.

Зелене вино не зберігають довго після відкриття пляшки. Нагадаємо, що дане вино відноситься до ігристим, і через кілька годин весь вуглекислий газ випарується, що значно погіршить якість вина, його особливий смак.

Вино чудово підійде як для молодіжної вечірки, так і для святкового або романтичної вечері.