З яким шоколадом поєднується коньяк

Коньяк – благородний напій, який вживають не для того, щоб просто сп’яніти. Для таких банальних цілей краще використовувати горілку. Вживання коньяку супроводжується насолодою, що виявляється завдяки чарівному букету ароматів і незрівнянному смаку, максимум задоволення отримує дегустатор від подальшого післясмаку. Саме тому фахівці рекомендують ретельно підбирати закуски до коньяку, щоб не заглушати» справжнього блаженства.

У Росії прийнято вживати коньяк з лимоном або шоколадом, хоча більшість жителів європейських держав не можуть зрозуміти такої пристрасті, вважають неприпустимими такі закуски. На батьківщині цього коньяку, у Франції, прийнято розглядати правило трьох З: Cognac, Cafe, Cigare. Французи люблять випивати чашечку смачної кави, потім невелика кількість коньяку і в завершенні викурювати цигарку.

Більшість фахівців, відповідаючи на питання, з яким шоколадом поєднується коньяк, запевняють, що чим міцніше алкогольний напій, тим більша кількість какао повинно міститися в шоколаді. З такої нехитрої формули стає абсолютно зрозуміло, що в якості закуски до коньяку ідеально підходить чорний шоколад, який має у своєму складі від 70 до 90% какао-бобів. А ще краще скористатися екстра чорним шоколадом, склад какао-бобів в якому надмірно високий: від 90 і вище відсотків.

Однак, усвідомлюючи, з яким шоколадом поєднується коньяк, важливо враховувати й те, що кількість вживаного коньяку не повинно бути надмірно великим. Від випитого залпом коньяку в кількості 200 мл і з’їденої моментально плитки шоколаду отримати максимальну насолоду навряд чи вдасться, а ось просто сп’яніти точно вийти.

Саме тому важливо навчитися правильно вживати коньяк, наливаючи його по 50 мл у келих і випиваючи маленькими ковтками. Після кількох ковтків коньяку невеликий шматочок чорного шоколаду кладуть під язик і чекають, коли він повністю розтане.

Закушувати коньяк можна не тільки справжнім шоколадом, але і шоколадними цукерками. Але тільки важливо, щоб вони були приготовані на основі якісного шоколаду.

Цікаве післясмак буде досягнуто, якщо шоколадні цукерки будуть з натуральної начинкою (вишня, курага, чорнослив та інше).

З яким шоколадом поєднується коньяк тепер абсолютно зрозуміло для кожного, але захоплюватися вживанням коньяку з шоколадом все-таки не слід, оскільки ендокринологи попереджають, що таке поєднання згубно впливає на підшлункову залозу, провокуючи різні відхилення.